Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
 
nasza szkoła uczestniczy w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 4 października 2019 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
 
Program:
 

1.10.-03.10.2019.Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia – w domu, w szkole.

Na korytarzu tuż przy wejściu głównym zostanie umieszczona tablica informacyjna, na której codziennie rano zawiśnie łamigłówka. Chętni uczniowie rozwiązanie wrzucają do zabezpieczonego pudełka, przy czym każdego dnia około godz. 12:30 pudełko zostanie opróżnione. Za każdą prawidłowo rozwiązaną łamigłówkę uczeń otrzyma odznakę eksperta.
 
04.10.2019. Egzaminy z tabliczki mnożenia:
Patrol egzaminacyjny chodzi po szkole i przeprowadza egzaminy wśród pracowników szkoły oraz gości, komisje egzaminacyjne siedzą przy ławce (po jednej komisji na każdym piętrze) i odpytują chętnych uczniów.
* Egzaminowany wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
* Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).
* W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.
Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!
Więcej informacji: www.wmtday.org.
 
Z  życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!
 
Koordynatorzy lokalni:
Katarzyna Popiołek
Michał Kasprowicz
Kategorie: KONKURSY

0 Komentarzy

Dodaj komentarz