KONKURS FLASH TALK O POSTERZE MATEMATYCZNYM

Opublikowane przez ZSP9 w dniu

UWAGA!  Z okazji obchodów Jubileuszowego Roku Matematyki ogłaszamy szkolny konkurs Flash Talk o posterze matematycznym.

Uczestnicy konkursu deklarują do dnia 15 marca wybór tematu konkursowego . Zapisu i deklaracji dokonują u Pani Kingi Kolczyńskiej-Przybycień (tematy „zajęte” przez innych Uczestników zostają wykluczone z listy wyborów-liczy się więc kolejność deklaracji).

TEMATY KONKURSOWE

Lwowska szkoła matematyczna i historia kawiarenki szkockiej.

Wacław Sierpiński – życie i działalność matematyczna, dywan Sierpińskiego.

Medal Fieldsa – największe odznaczenie w matematyce.

Stefan Banach –życie i twórczość.

Bajka o królu, szachach i ziarnach pszenicy .

Paradoks hotelu Hilberta.

Wielkie problemy matematyczne.

Zasada szufladkowa Dirichleta.

Ciekawe własności liczb.

Sito Eratostenesa.

Następnie przygotowują poster o wymiarach 70 cm x 100 cm (na bristolu ). Poster może być wykonany ręcznie lub być wydrukiem własnego projektu.

Uczestnik konkursu zobowiązany jest przygotować również dwa slajdy (w dowolnym programie) o swoim posterze. Na pierwszym umieszczony ma być tytuł i ukazanie ważności tematu a na drugim najważniejsza teza/tezy posteru. Dnia 25 marca o g.13:00 w sali nr 13  odbędzie się finał konkursu, podczas którego każdy Uczestnik będzie mówił o swoim posterze przez dwie minuty (wykorzystując przygotowane dwa slajdy).

Prezentowane prace oceniane zostaną według następujących kryteriów:

  1. Wartość merytoryczna posteru 0- 3p
  2. Walory estetyczne posteru 0- 3p
  3. Prezentacja tematu 0- 4p

Komisja Konkursowa:

  1. Dyrekcja Szkoły
  2. Marita Lipska
  3. Kinga Kolczyńska-Przybycień

Sześcioro laureatów konkursu dnia 29 marca 2019 roku swoje postery i prezentacje przedstawi na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM zaproszonym gościom wydarzenia Matematyka bez pamiętnika.Konsultacji artystycznych podczas zajęć koła plastycznego ( wtorek 13.55-14.20) udziela Pani Marita Lipska, konsultacji merytorycznych odnośnie tematów Pani Kinga Kolczyńska-Przybycień podczas zajęć koła matematycznego.

Udział w konkursie jest dobrowolny. Serdecznie zapraszamy!

Miło nam poinformować, że współorganizowany przez naszą szkołę i Wydział Studiów Edukacyjnych UAM konkurs Matematyka bez pamiętnika otrzymał decyzją Wielkopolskiego Kuratora Oświaty status konkursu punktowanego i branego pod uwagę przy rekrutacji do szkół średnich: http://ko.poznan.pl/rodzice_uczniowie/rekrutacja/rekrutacja_komunikaty/2019/02/wykaz-zawodow-wiedzy-artystycznych-i-sportowych-uwzgledniany-w-postepowaniu-rekrutacyjnym-rok-szkolny-20192020/

 

Kategorie: KONKURSY

0 Komentarzy

Dodaj komentarz