22 kwietnia obchodzimy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego.

Podejmij wyzwanie! Weź udział w konkursach i innych aktywnościach!

1. Konkurs  „English is everywhere” dla małych detektywów z klas 1-3, którzy będą poszukiwać angielskich słów w najbliższym otoczeniu

Zbierz jak najwięcej przykładów angielskich słów, które znalazły się w Twoim domu, szkole, mieście, ulubionej grze czy telewizji. Zbieraj opakowania, rób zdjęcia i szkice, szukaj ilustracji w Internecie. Możesz poprosić o pomoc starsze rodzeństwo lub rodziców. Następnie zebrany „materiał dowodowy” skomponuj we własnoręcznie wykonanym kolażu. Oceniać będziemy detektywistyczną precyzję i pomysłowość.

Do 20 kwietnia przekaż opisaną pracę nauczycielowi języka angielskiego.

• Konkurs „Spelling Bee” dla uczniów  klas 3-4, którzy chcą się zmierzyć z literowaniem angielskich słów.

Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 13 kwietnia. Konkurs odbędzie się 22 kwietnia.

• Konkurs na nagranie „Tongue twisters” dla uczniów  klas 4-7, którzy lubią łamać sobie języki.

Nagraj film z łamańcem językowym i wyślij do nauczyciela języka angielskiego. Maile z nagraniami odbieramy do 20 kwietnia.

• Konkurs wiedzy na temat krajów anglojęzycznych dla uczniów klas 4-7, którzy sprawnie, szybko i dobrze potrafią odpowiadać na pytania.

Konkurs odbędzie się na platformie Kahoot.

Każda klasa wyłania dwóch reprezentantów do konkursu.

Na zgłoszenia kandydatów oczekujemy do 13 kwietnia, a rywalizujemy 22 kwietnia.

• Plakat na temat krajów anglojęzycznych dla uczniów klas 4-7, którzy tworzą prawdziwe dzieła na papierze.

Plakaty można wykonać w maksymalnie 4 osobowych grupach. Termin oddania prac mija        20.04

Klasy 4- plakat z informacjami o Wielkiej Brytanii

Klasy 5 i 6- plakat z informacjami o USA

Klasy 7- plakat o Kanadzie

Zapraszamy Cię do wspólnej zabawy!

Nauczyciele języka angielskiego