👑Królowa Nauk jest tylko jedna …

Opublikowane przez ZSP9 w dniu

Dnia 29 stycznia troje uczniów naszej szkoły: Benon Bestyński, Maja Komorowska i Magdalena Siwek wraz z opiekunem wzięli udział w IV edycji Seminarium Naukowego „Matematyczne Laboratorium Kultury”. Jego organizatorem był Zakład Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach, Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu oraz Centrum Praktyk Edukacyjnych w Poznaniu. Seminarium zostało objęte Patronatem Honorowym przez: Panią Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. zw. dr hab. Agnieszkę Cybal -Michalską, Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Jerzego Kaczorowskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Panią Elżbietę Leszczyńską oraz Wójta Gminy Komorniki Pana Jana Brody. Podczas Matematycznego Laboratorium Kultury odbył się konkurs dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych Województwa Wielkopolskiego, uczniowskie prelekcje związane tematycznie z matematyką a także seminarium naukowe dla nauczycieli matematyki z Wielkopolski, którego przyjemność prowadzenia miała również p. Kinga Kolczyńska-Przybycień.
Była to matematyczna przygoda zarówno dla młodzieży, jak i opiekuna związana z obchodami roku matematyki w naszej szkole. Niebawem kolejne matematyczne niespodzianki.

Kategorie: KOMUNIKAT

0 Komentarzy

Dodaj komentarz