2 października 2020 roku w naszej szkole odbył się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas przerw międzylekcyjnych trzy Patrole Egzaminacyjne ruszyły w trasę po całej szkole przeprowadzając krótkie egzaminy z tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Każda osoba, która odpowiedziała prawidłowo na 5 pytań otrzymała certyfikat z tytułem MT EXPERT.  Egzaminatorami byli uczniowie klasy 5A wspierani przez starszych kolegów i koleżanki z klasy 7A i 8A. Tabliczkowej zabawy nie mogło zabraknąć na lekcjach matematyki, na których uczniowie rozwiązywali łamigłówki matematyczne oraz na lekcjach języka angielskiego, gdzie rywalizowali w grze Tetrisowa tabliczka mnożenia oraz Kahoot. Z kolei na lekcjach wychowania fizycznego mieli okazję  wziąć udział w grze matematyczno – sportowej Piłkarz matematyk. Klasy I – III oraz świetlica również przyłączyły się do akcji rozwiązując łamigłówki, labirynty, układając tematyczne puzzle, czy składając sówkę. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w tabliczkowych zmaganiach i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji za rok.

Kategorie: WIADOMOŚĆ