Akcja „PODAJ MYDŁO”

Wraz z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” rozpoczynamy kolejną akcję „Podaj mydło!”

W Kamerunie kostka mydła toaletowego kosztuje równowartość czterech złotych. Czasem tyle wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka, jeśli oczywiście uda mu się znaleźć pracę .

Chcielibyśmy, aby Kameruńczycy mogli mieć mydło i chronić siebie i swoich najbliższych przed chorobami brudnych rąk: dur brzuszny, malaria, cholera, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z nich. Bywa, że choroby te kończą się śmiercią. Wielu z nich można uniknąć. Niektórzy z mieszkańców naszego świata nigdy nie myli rąk. Naszym wolontariuszom pracujących w misyjnych przychodniach zdarza się uczyć tej czynności dorosłe już osoby. Aby dobre nawyki mogły trwać – potrzebne jest mydło.

Czas trwania akcji: 02 – 27 marca 2020 r

Osoba odpowiedzialna: Damian Stanisławski, Anita Popenda,

Miejsce zbiórki: świetlica klas 1

Co będziemy zbierać:

mydło w kostkach

Serdecznie zapraszam do współpracy i udziału w akcji.

Damian Stanisławski, Anita Popenda,

Kategorie: WIADOMOŚĆ