Szanowni Państwo, 🇺🇦

postanowiliśmy włączyć się do pomocy, w tym celu zaplanowaliśmy szereg akcji wspierających Ukraińskich uchodźców, najbliższa z nich rozpocznie się już w poniedziałek. Szkolny Wolontariat wraz z Radą Rodziców ogłasza zbiórkę rzeczy dla migrantów i uchodźców z ośrodków dla cudzoziemców, organizowanych przez organizację charytatywną „Matki na granicę”@matkinagranice

Od poniedziałku 28 lutego do 3 marca włącznie, w holu szkolnym, zbieramy:

środki do prania: proszki/ płyny do prania/ płyny do płukania/ w tym proszki dla dzieci, – środki higieny osobistej: mydła/ żele do mycia/ szampony do włosów/ szampony na wszy/ dezodoranty/ patyczki do uszu/ balsamy do ciała/ kremy do ciała/ pomadki ochronne/ sudokrem/ pasty do zębów/ szczoteczki do zębów,

nową bieliznę dla kobiet i mężczyzn

dresy dla kobiet i mężczyzn,

bieliznę dla dzieci,

słodycze fabrycznie pakowane.

Proszę pamiętajcie! Odpowiednie opisanie paczki jest bardzo ważne. Dzięki temu nie będzie trzeba wszystkiego co chwilę otwierać lub przepakowywać. Jeżeli możemy prosić, to najlepiej by było, gdyby ubrania były zapakowane w przejrzyste folie z widoczną wewnątrz kartką z opisem rozmiaru i dla kogo są przeznaczone, kobiet, mężczyzn, dzieci – to ułatwi i przyspieszy dotarcie do właściwych adresatów. Środki czystości będziemy pakować w kartony i te też się przydadzą!

W dniu 4 marca, wszystkie zebrane środki zostaną zawiezione przez Radę Rodziców do Wrocławia.🇺🇦

Tyle możemy na dziś, o kolejnych akcjach będziemy informować. Nie gadamy, wspieramy.

Kategorie: KOMUNIKAT