Temat lekcji: ➡️Podsumowanie WIADOMOŚCI O POGODZIE⬅️ ❄🌦🌪🌨☔🌞🌡☄
✅ Klasa 2d wybrała się w tym celu na wycieczkę po UAM, gdzie na Wydziale Geografii uczniowie nie tylko zobaczyli, jak powstaje chmura w słoiku i jakie są jej rodzaje, ale także mogli zajrzeć do prawdziwego ogródka meteorologicznego i odczytać obecną temperaturę powietrza. 🌡💪🌦Sprawdzili też, ile deszczu napadało do deszczomierza.😱💧🌧🌧🌧 Dzięki tym doświadczeniom, jeszcze bardziej zrozumieli zjawiska pogodowe oraz wpływ człowieka na zmiany klimatyczne naszej planety.
✅ Zwiedzili również niesamowite Muzeum Ziemi, gdzie pierwszy raz w życiu zobaczyli z bliska prawdziwy METEORYT. ☄😱💪🤩Zanim pani zaczęła opowiadać, uczniowie pytaniami mało nie zamęczyli prowadzącej. 💣„A czy jak spadnie taki meteoryt na słonia, to go zabije?”,💣 „a ile on waży?”, 💣„a dlaczego jest taki czarny?”, 💣„a czy jest prawdziwy?”, 💣”a czy…?💣💪😂🤣Uwielbiam😂🤣😍💪💪💪 Jak widać, ciekawość dzieci była…olbrzymia. Czy zaspokojona❓ W jakimś stopniu na pewno tak🤩😁💪
✅ Największym hitem jednak okazała się nowoczesna technologia VR. 🤖🤖🤖Dzieci widziały obraz sztucznej rzeczywistości stworzony przy wykorzystaniu technologii informatycznej. 🤖💪☄😱🤖
Co zobaczyły❓Lub czego doświadczyły, będąc w sztucznej rzeczywistości❓
Były w Kosmosie i na Ziemi. 😱🌏🛸🌠Widzieli z tych dwóch miejsc, jak meteoryt uderza w naszą planetę i jakie są tego skutki.🌏☄🌏 Przeżycie niesamowite‼Tym bardziej, że nasza szkoła znajduje się w pobliżu Rezerwatu przyrody „Meteoryt Morasko”. 🤩☄🌏
✅ Znakomitym doświadczeniem była także możliwość samodzielnego kształtowania terenu. W jaki sposób❓ Znów wykorzystując nowoczesne technologie i…piasek. 💻🔌🏖🌋🗻⛰🌏🏞🏔
Uczniowie tworzyli zarówno wulkany, jak i Polskę – Hel oraz jeziora przybrzeżne. Co zauważyli❓
Że woda ma duży wpływ na ukształtowanie terenu i że deszcz 💣„może wszystko rozmyć”.💣🌧💧😁🌧🌏🗻🌋

Takie dni jak dziś to przykład na to, że warto wykorzystywać nowoczesne technologie do poznawania świata.😍💪🌏😍 Dzieci świetnie się bawiły, a przy tym niesamowicie dużo uczyły.💪💪💪
Dziękujemy Panu prof. Mariuszowi Ptakowi za zorganizowanie tej fantastycznej wycieczki.🌷😍

Kategorie: WIADOMOŚĆ