Finał konkursu Matematyka bez pamiętnika

Opublikowane przez ZSP9 w dniu

Dnia  29 marca 2019 roku na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM odbył się finał konkursu Matematyka bez pamiętnika. Konkurs współorganizowany był przez naszą szkołę oraz Wydział Studiów Edukacyjnych UAM. Był on zaadresowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych województwa Wielkopolskiego. Konkurs ten posiadał nietypową formę, gdyż startujący w nim uczeń nie korzystał bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna była w nim na etapie szkolnym umiejętność rozumienia czytanego tekstu, na etapie finałowym słuchania i przetwarzania informacji. Głównym jego założeniem był nacisk na zrozumienie pojęć matematycznych a nie wiedzę pamięciową. Podczas finału konkursu uczestnicy wysłuchali prelekcji pt. „O trygonometrii” wygłoszonej przez panią Kingę Kolczyńską-Przybycień a następnie wzięli udział w części testowej. Opiekunowie finalistów natomiast w tym czasie wzięli udział w Matematycznym Flash Talku poprowadzonym przez Pana Doktora Tomasza Przybyłę z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez:

Panią Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Prof. zw. dr hab. Agnieszkę Cybal-Michalską, Marszałka Województwa Wielkopolskiego- Pana Marka Woźniaka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu –Panią Elżbietę Leszczyńską a sponsorowany był przez: mFundację mBanku ,Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Wydział Studiów Edukacyjnych UAM oraz naszą szkołę. Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem, w etapie szkolnym wzięło udział 1159 uczniów z rożnych szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. W części testowej etapu szkolnego można było zdobyć maksymalnie 40 punktów. Najwyższy osiągnięty wynik to 39 punktów. Ustalony przez Organizatora próg , który kwalifikował uczestników do awansu do finału to 31 punktów. Do finału zakwalifikowanych zostało 157 uczniów z około 80 różnych szkół podstawowych naszego województwa.

Zwycięzcami konkursu zostali :

Miejsce I- Franciszek Kłonowski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej

Miejsce II- Brzyński Tymoteusz z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku

Miejsca III

Piotr Barański z Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów im. Św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu

Michał Głuszyński ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce

Oskar Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Starym Widzimiu

Grzegorz Piotrowski ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu

Miejsca IV

Natalia Siwek ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hrabiego Raczyńskiego STO w Poznaniu

Piotr Szymiec z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku

Łukasz Walczak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu

Miejsca V

Maksymilian Celm z International School of Poznań

Aleksander Rogala ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hrabiego Raczyńskiego STO w Poznaniu

Franciszek Sosnowski ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hrabiego Raczyńskiego STO w Poznaniu

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody, które wręczyli im: Pani Profesor UAM dr hab. Hanna Krauze-Sikorska z WSE UAM wraz z Panią Dyrektor naszej szkoły.

Miło nam poinformować, że konkurs Matematyka bez pamiętnika otrzymał decyzją Wielkopolskiego Kuratora Oświaty status konkursu punktowanego.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji i sfinansowania tegorocznej edycji konkursu a także prelegentom:

Benonowi Bestyńskiemu, Julianowi Dulębie, Michałowi Jurasowi, Agacie Kossowskiej, Natalii Rutkowskiej, Magdalenie Siwek ,którzy swoimi wystąpieniami umilili czas gościom, nagrodzonym zaś gratulujemy sukcesu i pasji, jaką jest dla nich niewątpliwie matematyka.

 

Kategorie: KONKURSY

0 Komentarzy

Dodaj komentarz